Skalne ogrody.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem na aranżację ogrodu są tak zwane ogrody skalne, w których głównym elementem ozdoby i budowy jest kamień. Ten typ aranżacji jest przeznaczony dla ludzi, którzy chcą uzyskać imitację górską we własnym ogrodzie. Skalne ogrody są znane przede wszystkim w Chinach i to stamtąd właśnie pochodzą.

Co należy zrobić aby uzyskać jak najlepszy efekt skalnego ogrodu:

  1. Wybrać dogodny teren a jest nim górka, zbocze tarasu lub spadek terenu na posesji.

  2. Grunt musi być wydrenowany a gleba odpowiednia dla roślin o charakterze górskim np. karłowatych odmian krzewów kosodrzewiny czy świerka, warto nie zapomnieć o wrzosach, które pięknie przyozdobią nasz ogród jesienią.

  3. Najistotniejszym elementem są jednak kamienie, które nadadzą niewątpliwy urok. Dookoła takich wysepek z roślinami warto ułożyć otoczaki, które posiadamy w całej palecie barw i rozmiarów w zależności od gustu.

    Do budowy ścieżek pomiędzy wysepkami można użyć płyt kamiennych lub grysu ozdobnego występującego w różnych barwach.

    Niewątpliwego charakteru nadadzą kamienne murki, które pomogą w tworzeniu wysokościowych pięter i nadadzą górskiej atmosfery i jednocześnie powiększą optycznie przestrzeń.

  4. Przy budowie ogrodu skalnego ciekawym rozwiązaniem może być postawienie dużego głazu w odpowiednio dostosowanym do tego miejsca. Proponujemy głazy narzutowe lub niezwykle unikalne otoczaki, które nie dość że są piękne strukturą to i niepowtarzalne formą , co tylko doda unikalności naszemu ogrodowi.