Kamień ogrodowy zastosowanie

Ogród jest niezwykle istotną częścią naszego domu. To miejsce, w którym będziemy odpoczywać a także bardzo często stanowi on wizytówkę budynku. Projektując ogród oprócz rozmieszczenia zieleni, powinniśmy zastanowić się nad materiałem z którego stworzymy elementy małej architektury takie jak oczka wodne czy ścieżki ogrodowe.Do tego celu doskonały będzie kamień ogrodowy. Naturalny kamień ogrodowy dostępny jest w formie nieregularnych brył jak również występuje w postaci płyt poligonalnych o rożnych wielkościach, które znajdują zastosowanie np. przy budowie tarasu,podjazdów,scieżek.

W naszych ogrodach możemy używać właściwie wszystkich rodzajów kamienia naturalnego. Należy jednak zwrócić uwagę na jego cechy fizyczne, aby później móc odpowiednio wykorzystać i zabezpieczyć taki kamień.

W zależności od przeznaczenia możemy zdecydować się na kamień ogrodowy bardziej nasiąkliwy taki jak piaskowiec, lub też kamień bardziej twardy i zbity, którego przykładem może być gnejs czy granit. Obecnie jednym z najczęściej stosowanych kamieni ogrodowych są otoczaki. Ten typ kamienia ogrodowego charakteryzuje się dużą trwałością oraz bogatą ofertą kolorystyczną. Otoczaki to kamienie o owalnym lub zbliżonym do kulistego kształcie powstające na skutek otaczania. Dzięki ich naturalnym kształtom i ciepłym barwom znajdują zastosowanie w otoczeniu domu.

Kamień ogrodowy nadaje się także do budowy mebli ogrodowych czy też, dostępnych prawie we wszystkich ogrodach grilli. Natomiast jeżeli chodzi o elementy dekoracyjne tj. alejki czy skalniaki możemy użyć kamieni bardziej nasiąkliwych.
kamień ogrodowy Grys

Kolejnym kamieniem, który stosuje się jako kamień ogrodowy jest grys, czyli kruszywo kamienne powstałe w wyniku odpowiedniego rozdrobnienia kamieni naturalnych. Ten rodzaj kamienia ogrodowego możemy używać do m.in. wysypywania alejek, rabatek,skalniaków co daje bardzo ciekawy efekt. Współcześnie firmy zajmujące się sprzedażą kamieni naturalnych wciąż powiększają swój asortyment. Różnorodność kamieni pod względem formy, gatunku, postaci czy też barwy sprawia, że każdy kupujący znajdzie odpowiedni dla siebie.

Kamień ogrodowy to coraz częściej wybierany materiał, z którego ludzie tworzą swoje ogrody. Pozwala on na stworzenie ciekawych rozwiązań architektonicznych wokół naszych domów. Bowiem coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że ogród stanowi jedność z naszym domem a nie tylko jest jego dodatkowym elementem.

Chcąc aby wyglądał on jak najlepiej, wybieramy materiały, które pozwalają uzyskać trwałe i atrakcyjne rozwiązania. Jak widzimy kamień ogrodowy dzięki swojej różnorodności i coraz większej dostępności, będzie doskonałym wyborem. Przy pomocy naturalnego kamienia ogrodowego stworzymy ogród wyglądający pięknie i naturalnie.